O autorze
''Bacznie obserwuje życie bo ono pisze najlepsze scenariusze''.

Reżyser Życia Facebook
Reżyser Życia Youtube

Chłopczyk marznie bez kurtki. Polska wersja norweskiego eksperymentu

https://www.facebook.com/Rezyser.Zycia/
Chłopiec marznie bez kurtki. W norweskiej edycji eksperymentu wiele osób dawało dziecku swoje czapki, szalik i nawet kurtki. Polska edycja miała być podobna. Niestety oprócz ''ciepłych'' reakcji znalazły się też te ''chłodne''.

Minusowa temperatura. Chłopiec siedzi samotnie na ławce, bez kurtki. Przed kinem a potem przed kościołem. Brzmi znajomo?

To próba eksperymentu realizowanego w Norwegii. W Oslo wiele osób oddało chłopcu swoje czapki,szaliki a nawet własne kurtki. Polska edycja eksperymentu nie jest jednak taka pozytywna.

To co boli najbardziej to fakt,że wiele osób przechodziło kompletnie nie zauważając chłopca. Wszyscy wpatrzeni przed siebie, w telefon albo zamyśleni. Niektórzy zwracają uwagę ale na kontakcie wzrokowym się kończyło. Zapewne to typowe myślenie ''na pewno ktoś inny podejdzie, ja nie muszę''. Wisienką na torcie obojętności była wypowiedź starszej pani ''nie jest Ci za ciepło?''. Boli tym bardziej, że ta scena była filmowana pod kościołem.

W pewnym momencie gdy przerywaliśmy eksperyment i wyjaśnialiśmy ludziom na czym polega mówili, że mieli w głowie oddanie części swojej odzieży ale dopiero po zaprowadzeniu chłopca do ciepłego miejsca/telefonie na policję. Trochę to dziwne. Nie powinno być inaczej? Jako dorośli naturalnym odruchem powinno być oddane przynajmniej czapki i dopiero dalsze działanie.

Na szczęście znalazło się kilka osób, które martwiły się losem chłopca. Szczególnie (o dziwo odbiegając od stereotypu o niewychowanej, złej młodzieży) troszczyły się młodsze osoby.

W wielu komentarzach pojawia się słowo ''znieczulica'' ale ja nie lubię tego słowa i chyba jednak tutaj nie pasuje. Może to taki wyznacznik naszych czasów, że ciągle biegniemy do przodu, wzrok skupiamy na telefonie i innych informacjach nie widząc co się dzieje w okół? Odpowiedź jest w nas wszystkich.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...