O autorze
''Bacznie obserwuje życie bo ono pisze najlepsze scenariusze''.

Reżyser Życia Facebook
Reżyser Życia Youtube

Co sądzimy o sobie? Eksperyment społeczny

https://www.youtube.com/watch?v=ju67-lDMulc&feature=youtu.be
Przechodnie mieli ocenić znaną osobę z obrazu a ujrzeli... lustro z własnym odbiciem. Co sądzą o sobie?

Jesteśmy recenzentami w czasopiśmie życia. Komentujemy i oceniamy co się da - od prezydenta, poszlak w poszukiwaniach Ewy Tylman po brak śniegu w grudniu. Dryfujemy na opiniach niczym kapitan statku pod banderą ''Polska'' ale (niestety) zamiast prowadzić statek suwerennie po tych falach (losu), które mogą do nas wrócić jako wielkie tsunami często dezerterujemy i niczym szczury uciekamy się z okrętu (do hejtu).

Łatwo jest kogoś oceniać. Szczególnie gdy widzimy go tylko w odbiciu szklanego ekranu.
A co jeśli mielibyśmy ocenić siebie? I to w najmniej oczekiwanym momencie. Na ulicy gdy ktoś z mikrofonem mówi, że pod kotarą jest obraz znanej osoby i masz ją ocenić. A gdy triumfalnym ruchem czerwona kotara spada i zamiast wizerunku SA Wardęgi, Michaela Jackosna albo Rutkowskiego widzisz znajomą Ci twarz- swoją twarz.

Nie często myślimy o sobie. Dużo pracujemy. Żyjemy tak jakby w przyszłości, teraźniejszość jest trochę jak legenda. Będąc w pracy myślimy co zrobimy za godzinę, pod koniec pracy narzekamy już, że pewnie będą korki i czy mamy co zjeść na kolację. A co z dziećmi? Za tydzień święta, kurczę nie mam prezentu. Ciągle wybiegamy myślami w przód, często myśląc o innych. Nie ważne czy myśląc o innych dobrze czy ich hejtując - po prostu rzadko myślimy o sobie.

I to chcieliśmy zobaczyć. Reakcję zdziwienia gdy pod kotarą widzisz siebie i potem co sądzisz o tej (o)sobie.

Chcemy żeby po tym materiale wszyscy z nas przyjęli postawę starszych, miłych Pan z materiału : ''jestem fajną kobitką!''

O to właśnie chodzi. Musimy lubić siebie. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Lubiąc siebie lubimy innych. Z takim nastawieniem naprawdę żyje się lepiej.

My Polacy mamy niepotrzebnie kompleksy. Pokazuje to przykład młodej, ślicznej dziewczyny. Całość potęguje wypowiedź młodej dziewczynki ''wtedy jest bardziej lepiej''.

Reasumując pomyślmy o sobie dobrze, w ogóle pomyślmy o sobie. Szczególnie w tej przedświątecznej gonitwie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...